Zpět 9 fotografií
Přenosný HEPA filtr H13 zabraňuje průchodu aerosolových částic, které mohou obsahovat viry a bakterie

Svítidla jako ochrana před Covid-19

Veškeré vnitřní prostředí je možné chránit před bakteriemi, plísněmi a viry (včetně Covid-19) pomocí tzv. UVC germicidních svítidel a zářivkových trubic, působením hlubokého ultrafialového záření. Na rozdíl od chemických čistících prostředků určených k dezinfekci povrchů, UVC záření dezinfikuje kromě povrchů i samotný vzduch v daném prostoru.

Publikováno: 03.05.2021
Rubrika:

Bezpečný provoz

Při dezinfekci germicidními svítidly německé společnosti LEDVANCE nevznikají žádné škodlivé látky a dokonce ani ozon jako u podobných svítidel. Prostor je tak možné ihned po dezinfekci využívat. Samotné UV záření však může způsobit podráždění očí a kůže, proto mají svítidla vestavný pohybový senzor, který přeruší jejich funkci v případě, že se v dezinfikovaném prostředí nachází nějaké osoby nebo zvířata. Provoz těchto svítidel je tedy zcela bezpečný a je proto vhodné je instalovat jako doplněk ke konvenčnímu způsobu dezinfekce prostor.

Likvidace až 99,9 % virů a bakterií

Na dezinfekci vzorové místnosti o velikosti 15 m2 stačí jedno svítidlo Linear Housing 900 1xTube UVC Sensor s 30W trubicí, umístěné do výšky 2,5 až 4 metry nad podlahou. Instalace je možná na strop i na stěnu. Svítidlo zlikviduje až 99,9 % virů a bakterií během 60 minut. Na objemnější prostory je nutné instalovat větší počet svítidel. Při požadavku na rychlejší dezinfekci je možné instalovat například do vzorové místnosti dvě svítidla a čas dezinfekce se tak zkrátí na polovinu, tedy na 30 minut. Životnost UVC trubic je přes 10 000 hodin, což znamená, že vystačí minimálně na 10 000 dezinfekčních cyklů. V běžném provozu tak vydrží mnoho let. K dispozici jsou pro tyto potřeby jak zářivkové trubice, tak přisazená svítidla LEDVANCE Linear Housing 1xTube UVC Sensor White nebo samostatný sanitizér Ultraviolet Air. Určené jsou na dezinfekci vzduchu v rezidenčních i komerčních prostorách, včetně zdravotnických zařízeních, salonů krásy, městské hromadné dopravy, škol, školek, kanceláří, skladů, obchodních center, fitness center, hotelů a obdobných míst.

Pro dokonale čistý vzduch, ať jste kdekoliv

Pro lidi, kteří se pohybují mezi prostory, určen přenosný UVC čistič vzduchu (UVC LED HEPA AIR PURIFIER USB – LEDVANCE) s HEPA filtrem. Nabízí rovněž vysoce účinnou ochranu před viry a bakteriemi. Jelikož generuje taktéž UVC záření, eliminuje až 99,9 % virů a bakterií včetně SARS-CoV-2/Covid-19, čímž snižuje riziko nákazy na minimum. Rovněž zbavuje vzduch zápachu, pylu, cigaretového kouře a mikroprachu na úrovni suspendovaných částic o velikosti aerodynamického průměru PM2,5 (2,5µm). Neobsahuje žádné chemikálie, rtuť nebo těžké kovy, je proto vhodný i do dětských pokojů a mohou jej používat i těhotné ženy a alergici. Praktická velikost, nízká hmotnost a napájení skrz USB port umožňuje zařízení přenášet a mít ho vždy u sebe.

Dezinfekce probíhá na třech základních úrovních. HEPA filtr H13 zabraňuje průchodu aerosolových částic, které mohou obsahovat viry a bakterie. Samotný filtr je neustále ozařován UVC zářením pomocí technologie VIOLEDS LED. Stejnou technologií je pak dále dezinfikován i samotný již profiltrovaný vzduch. Čističku lze bezpečně používat kontinuálně i v přítomnosti osob nebo domácích zvířat. Její vzduchový výkon je 8 m3/h a umožňuje nastavení třech úrovní rychlosti čištění vzduchu (nízká, střední, vysoká). Provozní životnost čističe vzduchu dosahuje hodnoty 20 000 hodin a životnost HEPA filtru pro účinnou dezinfekci je 6 měsíců.

Pro dezinfekci všeho drobného

Rovněž UVC LED DEZINFEKČNÍ BOX patří skupiny zařízení, která pomáhají účinně snižovat riziko nákazy různými virovými a bakteriálními onemocněními včetně Covid-19. Spolehlivou nechemickou dezinfekci pomocí technologie LED UVC nabízí přenosné zařízení určené k dezinfekci často využívaných drobných předmětů jako jsou klíče, mobilní telefony, roušky, peněženky, ovladače, prsteny, řetízky, psací potřeby apod. Lze jej používat i samostatně bez napájecího kabelu, díky vestavěné kvalitní USB dobíjecí baterii. Ochrana před zdraví škodlivým UVC zářením je zajištěna mechanismem automatického vypnutí při otevření boxu. Pouzdro boxu je odolné, neklouzavé a omyvatelné. Dezinfekční box nabízí dva režimy dezinfekce – pro hladké nebo drsné povrchy. První je 6minutová dezinfekce, kterou lze na planě nabitou baterii spustit cca 50krát. Delší 9minutovou dezinfekci lze na jedno nabití spustit až 33krát.

LEDVANCE s.r.o.

Více na www.ledvance.cz.

[carousel-horizontal-posts-content-slider]