Zpět

Kvalitní spánek na počkání aneb Jak vybrat manželskou postel do ložnice

Budíte se uprostřed noci a ráno si připadáte nevyspalí a bez energie? Na vině může být nevyhovující postel nebo špatně zvolená matrace. Poradíme vám, jak vybrat kvalitní a bytelnou postel 180 × 200 cm, která se stane dominantou celé místnosti.

Publikováno: 19.10.2020
Rubrika: ,

Čas na odpočinek

Zařizujete si s partnerem ložnici? Jelikož se jedná o místnost věnovanou primárně odpočinku a regeneraci, uzpůsobte tomu vybavení a celkový styl. Hlavním prvkem by se proto měla stát bytelná, především pohodlná postel, která vám dopřeje dostatečně dlouhý a hluboký spánek. V kombinaci s jemnými odstíny barev a minimalistickými doplňky si tak ve svém bytě vytvoříte svou vlastní relaxační místnost.

Postel 180 × 200 cm aneb Zlatý standard

Předpokladem kvalitního spánku je především rozměrově vyhovující postel. Spánek v příliš malé posteli se brzy projeví nejen únavou z nevyspání, ale také bolestmi zad a kloubů. Za standardní dvoulůžko je považována postel 180 × 200 cm. Zárukou pohodlí je pak manželská postel o šířce 200 cm označována jako postel královská (King Size). Naopak zapomeňte na postel o rozměrech 140 × 200 cm, která se hodí leda tak na jednorázové přespání. 

Pohodové ranní vstávání

Podcenit byste neměli ani výšku postele, která rozhoduje o tom, jak pohodlně se vám bude ráno vstávat. Doporučená výška se pohybuje mezi 50 až 65 cm a zvlášť starší osoby uvítají krapet vyšší postel. Nezapomeňte také na to, že finální výšku neurčuje pouze rám postele, ale také matrace. V případě polohovatelného roštu si výšku postele můžete uzpůsobit dle potřeby a situace.

S čalouněním, nebo bez?

Ideální postel v sobě spojuje estetiku s praktičností. Na to se vyplatí myslet už při výběru její konstrukce. Ujistěte se, že postel působí bytelně a je zhotovena z kvalitních materiálů. Sázka na jistotu, respektive na masivní dřevo, se v tomto případě skutečně vyplatí. Dřevěné postele se hodí do každého interiéru, navíc se nabízí v celé škále odstínů a jsou zdravotně nezávadné. Chybu neuděláte ani s čalouněným lůžkem s vysokým polstrovaným čelem. To vám totiž zpříjemní večerní čtení nebo sledování televize. Raději, než čalouněnou postel se zabudovanou matrací ale volte takovou, u níž si můžete matraci vybrat sami a časem ji podle potřeby vyměnit za novou.

Investice do zdraví

Matrace i rošt se starají o rovnoměrné rozložení vaší hmotnosti během spánku, a tím poskytují oporu unavené páteři. Čím slabší matraci si pořídíte, tím více zátěže přechází na samotný rošt, jehož kvalita se odvíjí především od počtu lamel (ideální je počet vyšší než 28). Při výběru matrace se orientujte podle její tvrdosti – z příliš měkké matrace se vám bude špatně vstávat, a navíc může být příčinou bolesti zad, naopak příliš tvrdá matrace způsobuje bolest velkých kloubů, které nemají příležitost se během spánku dostatečně uvolnit.

Investujte i vy do prostorné a bytelné postele s kvalitním roštem a matrací – odměnou vám bude klidný a ničím nerušený spánek. Při výběru manželské postele 180 × 200 cm se inspirujte na Heurece – naleznete zde nejen žebříček nejoblíbenějších dvoulůžek, ale také recenze spokojených zákazníků.

[carousel-horizontal-posts-content-slider]