Zpět 9 fotografií
Rezidenční projekt Hvězdová

V brněnských Zábrdovicích vzniká nový rezidenční projekt za více než čtvrt miliardy. Nabídne 360° penthouse i nový koncept koupi bytu s interiéry přímo na míru

Developerská a investiční společnost Domoplan zahájila v brněnských Zábrdovicích výstavbu rezidenčního projektu Hvězdová. Nabídne v ní 54 bytů, včetně penthousu s 360° výhledem na celé Brno v nejvyšším patře budovy.

Publikováno: 24.09.2020
Rubrika:

Společnost přináší do České republiky zcela nový koncept bydlení, tzv. Turn key řešení, kdy majitel kupuje s bytem také interiér přímo na míru. Celková investice přesáhne částku čtvrt miliardy korun. Dokončení projektu je naplánované do konce roku 2021.

Bytový dům Hvězdová se nachází v samotném centru města, nedaleko radnice Brna sever a uzavírá nedokončený městský blok činžovních domů z předválečného období. Zároveň tvoří vstupní bránu do parku Hvězdička a dále do nově vznikajícího obytného souboru „vnitroblok Francouzská“. V kontextu Brna jde o lokalitu s neopakovatelným charakterem,” přibližuje tvůrce návrhu, architekt Roman Gale.

Hvězdová je navržená na půdorysu písmene L a přiléhá oběma svými vnějšími fasádami k zeleni městských parků. Ustoupené šesté a sedmé podlaží tvoří střešní krajinu obytných teras s jedinečnými výhledy na panorama Brna. Rezidence nabídne různorodé dispozice bytů – od menších 1+kk v nižších patrech budovy, přes rozlehlé apartmány ve vyšších patrech, až po  penthouse se střešní terasou a výhledem na celé Brno o výměře 150 m².

Vedle neotřele řešené fasády, která je na dotek hrubá, jakoby vytesaná ze sopečného tufu, přináší Domoplan do České republiky zcela nový koncept bydlení – tzv. „Turn Key“ řešení, které nabízí kupujícím pořízení bytu včetně interiérového balíčku vytvořeného přímo na míru. Jejich návrhy svěřila společnost do rukou londýnského studia Identity Design, v jehož čele stojí česko-slovenské duo Dagmar Zvoníčková a Ivana Linderová. „Balíčky znamenají pro majitele možnost ušetřit si čas, získat kompletní interiérové vybavení a dosáhnout výhodnější ceny, než kdyby si kupovali jednotlivé prvky přímo od dodavatelů. Toto, na české poměry velmi netradiční řešení dává klientům do rukou jedinečnou možnost – buď si byt zařídit podle sebe, anebo jednoduše odevzdat vybavení interiéru do rukou zkušených designérů,” přibližují koncept majitelky studia Identity Design.

Domoplan, který dlouhodobě spolupracuje s českými architekty a designéry, nabídne do bytů např. světla od Lucie Koldové a firmy Brokis, terasy navržené od Ateliéru Krejčiříkovi,  nebo interiérové prvky od Lino Design.

Svou účelností a funkčností odkazuje Hvězdová na brněnskou meziválečnou stavební tradici. Díky otevřeným dispozicím a velkorysému prosklení, nabízejí byty nadstandardní množství denního osvětlení v průběhu celého roku a za každého počasí.

[carousel-horizontal-posts-content-slider]