Zpět 3 fotografie
Investice do zastřešení bazénů se vyplatí

Investice do zastřešení bazénů se vyplatí

Zvažujete, že si pořídíte bazén do země s trvalým zastřešením (ne se zakrývací plachtou), ale nevíte, zda to není zbytečná investice? Nebo bazén už máte, ale rádi byste jej zastřešili? V tomto článku vám řekneme několik důvodů, proč se to vyplatí a zda je to ta správná volba pro vás.

Publikováno: 13.01.2020
Rubrika:

Jaký bazén lze zastřešit?

Prakticky kterýkoliv, který je v zemi. Na tvaru a velikosti nezáleží, jen musíte najít vhodné zastřešení. Cenné rady vám sdělí jedině specialista na zastřešení, ideálně přímo výrobce, který by nedoporučil něco, co by nefungovalo. Výrobce vám naopak navrhne nejlepší řešení, ukáže všechny možnosti a trendy v zastřešení. Jistě se ptáte, jakého výrobce doporučujeme? Za nás je to česká společnost Alupo, která se věnuje pouze a jen zastřešení bazénu.

 Ať už chcete zastřešit stávající bazén, či koupit bazén v setu i se zastřešením, ani jedno není problém. Stačí mít přesné rozměry, představu o ceně a o funkcích daného zastřešení (některé je možné pomocí kolejnic posouvat, některé je zase uzamykatelné atd.).

Proč bazén zastřešit?

Důvodů, proč bazén zastřešit, je několik. Zde si je můžete přečíst v kostce:

  1. Tou nejzásadnější je, že již nebudete tolik investovat do chemií, které jsou v bazéně potřeba, jelikož voda bude čistější sama od sebe.
  2. Zároveň se vyhnete manuálnímu čištění, či nákupu drahého vysavače, protože díky zastřešení do vody nebude padat listí a další přírodní nečistoty. 
  3. Dalším nesporným plusem, proč doporučujeme bazén trvale a kvalitně zastřešit, je to, že voda a její okolní vzduch bude teplejší. Koupací sezónu tak můžete prodloužit i na brzké jaro a podzim. Pokud si navíc do bazénu nainstalujete přívod teplé vody, či ohřev, můžete se pohodlně koupat i v zimě, jelikož se teplota vody udrží. Bazén tak není jen letní záležitost na 1 sezónu, ale užijete si jej až o několik měsíců déle. 
  4. Také oceníte to, že bazén se rázem stane bezpečnějším. Už vás nemusí strašit nešťastný pád dítěte do studené vody. 

Pro koho je zastřešení určené?

Zastřešení doporučujeme každému, ale jistě jsou lidé, kteří ho ocení o trošku víc. Především ti z vás, kteří nemají rádi studenou vodu nebo se chtějí koupat i za pochmurného počasí. Také ho hravě doporučujeme rodinám s dětmi, či časově vytíženým lidem, kteří nechtějí ztrácet čas čištěním bazénu.

Kolik zastřešení stojí?

Cena trvalého zastřešení se liší od velikost bazénu, typu, který si vyberete, ale také na jeho systému. Můžete mít zastřešení nízké, při kterém vlezete do vody, ale nestoupnete si kolem bazénu. Taková varianta je pochopitelně nejlevnější zastřešení a jeho cena začíná na 40 000 Kč. Ty nejluxusnější verze, při kterých můžete uvnitř i kolem bazénu chodit, či si tam dát lehátko, posunout je pomocí kolejnic, mohou vyjít i na dvojnásobek. Možná si říkáte, že je to velká investice, ale když si to připočtete k tomu, že se můžete koupat o dost déle a bazén jen nestojí a nečeká na lepší počasí, jistě tuto možnost trvalého zastřešení zvážíte.

Ať už si zastřešíte Váš stávající bazén, či pořídíte nový rovnou zastřešený, věříme, že tohoto kroku nebudete litovat. Není nad to užít si teplou a čistou vodu, když je venku zrovna zima. 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]