Zpět
Oblastní nemocnice Jičín. Vizualizace nové vrátnice a lékárny

Modernizaci jičínské nemocnice provádí HSF System SK

Nemocnice v Jičíně bude mít nový hlavní vjezd do areálu včetně vrátnice s lékárnou. Zhotovitelem projektu je společnost HSF System SK. Investorem modernizace vstupní části nemocnice je Královéhradecký kraj. Dokončení výstavby za 36 milion korun je plánováno na podzim 2020.

Publikováno: 12.12.2019
Rubrika:

Generálním zhotovitelem stavebních prací pro vybudování vrátnice a lékárny v areálu jičínské nemocnice je HSF System SK. „Rád bych vyzdvihl spolupráci s Královéhradeckým krajem, která je od začátku projektu velmi profesionální a konstruktivní ve všech směrech,“ říká Ing. Ilja Nikolov, vedoucí výrobního střediska, které má realizaci projektu na starost.

Nová budova vrátnice bude mít rozměry 54 x 10 metrů, na výšku potom 4,8 metrů. Plocha rekonstruovaných a nových zpevněných ploch je přibližně 350 m2. Na opláštění střechy a části fasády bude použita kombinace falcovaných plechů z titanzinku a trapézových plechů, které mají dlouhou životnost, tvarovou a barevnou stálost.

„Budova současné vrátnice vznikla ve 20. letech minulého století, čemuž odpovídá i její stav. Královéhradecký kraj proto investuje do stavby nové budovy, kde bude nově i lékárna, která v areálu nemocnice chybí. Lékárna tak bude sloužit jak pacientům, tak potřebám nemocnice. Současně s tím rozšíříme vjezd do nemocnice,“ uvedl Aleš Cabicar, náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje pro oblast zdravotnictví.

Modernizace hlavního vjezdu zlepší přístupnost do nemocničního areálu a umožní vybudovat v objektu nové vrátnice chybějící nemocniční lékárnu. Rozšířený vstup s moderním parkovacím systémem se závorami bude zahrnovat vjezdový a výjezdový pruh včetně chodníku pro pěší.

Oblastní nemocnice Jičín. Vizualizace nové vrátnice a lékárny

[carousel-horizontal-posts-content-slider]