Zpět 5 fotografií
Teplo utíká vždy nahoru, proto nepodceňujte izolaci střechy (ilustrační foto)

Teplo utíká vždy nahoru, proto nepodceňujte izolaci střechy

Až polovinu tepelných ztrát zaviní střecha. Čím hůře izolovaná, tím větší únik. Někdy bývá velký problém vůbec zjistit, kde se stala chyba. A může jich být hned několik. Nevhodně zvolený materiál, nebo neodborné provedení jsou nejčastější nešvary.

Publikováno: 21.10.2019
Rubrika: ,

Na materiálu záleží

Nákup izolačního materiálu střechy by se neměl řídit jen cenovkou. Každý materiál se totiž hodí pro jiný typ konstrukce. Vychází se zejména z velikosti a vzdáleností nosných trámů. Většinou se využívají měkké skelné vaty a husté vlny. Skelné vaty jsou flexibilní a přizpůsobí se prostoru. Případně je lze upevnit drátkem či provázkem v případě, že špatně drží na místě. Husté vlny se vyřezávají do přesných tvarů, aby nedošlo k odhalení spár.

Tloušťka se může lišit

Vrstvy tepelné izolace by měly mít odpovídající tloušťku. Tloušťka závisí na konstrukci, velikosti a vzdálenosti trámů. Mezi šikmými prvky krovu, tzv. krokvemi, se vyžaduje tloušťka 140 až 160 mm. Pod krokvemi bývá tloušťka stavebního materiálu 60 až 120 mm. Rozdíly bývají také v materiálu střechy. Například dřevo má tepelnou vodivost čtyřikrát vyšší než kamenná vlna.

Kde zjistit tržní cenu a získat pomocnou ruku?

Nemusíte trávit mládí hledáním dodavatele a zjišťováním cen. Stačí vyplnit poptávkový formulář na webu Poptávej.cz. Popíšete obsah své poptávky, uvedete materiály, rozměry a lokalitu. Reagovat pak budou především řemeslníci a stavební firmy z okolí, což v průběhu realizace velice oceníte. Poptávku s vámi projde operátor callcentra a po vašem potvrzení ji odešle. Jednotlivé nabídky včetně finančního nacenění už budou chodit přímo do vašeho emailu. Vyberete si tu nejsympatičtější a zbytek domluvíte napřímo. Zadání poptávky je zdarma a nezávazné. Zkuste to ještě dnes.

[carousel-horizontal-posts-content-slider]