Zpět 2 fotografie
BREX: Unikátní stavba komunitního centra v Mnichově Hradišti roste před očima

BREX: Unikátní stavba komunitního centra v Mnichově Hradišti roste před očima

Stavební společnost BREX aktuálně dokončila první nadzemní podlaží projektu komunitního centra Mírová v Mnichově Hradišti. Architektonicky zajímavá stavba má být předána do rukou města na konci roku. Celková investice dosahuje 60 milionů korun.

Publikováno: 05.08.2019
Rubrika:

Stavba moderního komunitního centra Mírová, která byla zahájena na začátku letošního roku narůstá do finálních rozměrů. Společnost BREX aktuálně dokončila část monolitické stavby prvního nadzemního podlaží. Do konce prázdnin má být vybudováno druhé patro, které je navrženo jako dřevostavba. Na přelomu roku 2019/2020 je v plánu městu předat kompletní stavbu včetně všech instalací, povrchů a okolních ploch.

„Stavba tohoto centra je zajímavá nejen z pohledu architektonického, ale i funkčního. V jeho prostorách bude vybudována i školní kuchyně pro nedalekou mateřskou školku. Proto je velice důležité dodržet kvalitu a konečný termín dokončení. Jsem rád, že i přes vysoké požadavky architekta a objednavatele na kvalitu díla projekt pokračuje dál, jak má, a můžeme zahájit stavbu druhého patra, které je projektováno jako dřevostavba,“ uvádí Jan Müller, ředitel společnosti BREX.

Budova je navržena jako kombinace železobetonové sendvičové konstrukce z pohledových betonů jak v interiéru, tak v exteriéru a dřevostavby. Cílem je vytvořit moderní vzdušnou a prosvětlenou stavbu, která bude prostřednictvím velkých oken propojená s ulicí Mírová.

[carousel-horizontal-posts-content-slider]