Zpět
Panattoni Park Košice Airport

Panattoni Europe postaví u košického letiště novou průmyslovou zónu

Stavitel průmyslových zón Panattoni Europe zahajuje avizovanou expanzi na Slovensko. Nedaleko Letiště Košice získal od společnosti Penta Real Estate pět pozemků o celkové rozloze 75 000 m2 a plánuje na nich vybudovat dvě logistické haly se skladovací plochou 36 000 m2. Nový Panattoni Park Košice Airport nabídne nájemcům špičkové industriální prostory s vynikajícím napojením na dopravní infrastrukturu a městu Košice a okolí stovky nových pracovních míst.

Publikováno: 22.07.2019
Rubrika:

 „Nový logistický park bude těžit především z velmi výhodné geografické polohy. Bude disponovat přímým napojením na dálnici D1 i košické letiště, a obslouží tak nejen východní Slovensko, ale také maďarský, polský či ukrajinský trh,“ vysvětluje Erik Ivaničko, manažer developmentu Panattoni Europe pro Slovensko.

„Košický kraj se velmi podobá Moravskoslezskému kraji v ČR. Je to region, který má obrovský potenciál, ale zatím zůstává daleko za ním. V současnosti má druhou nejvyšší nezaměstnanost v zemi. Pevně věřím, že náš podnikatelský záměr bude jednak atraktivní pro renomované zahraniční investory, uživatele a také dodá regionu další potřebný impulz k dalšímu rozvoji,“ řekl Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni Europe pro ČR a Slovensko.

Výstavba první haly v nové průmyslové zóně by měla začít během několika týdnů. Její dokončení je v plánu do konce tohoto roku.

Lídr evropského trhu průmyslových nemovitostí Panattoni Europe nedávno otevřel na Slovensku samostatnou pobočku v Bratislavě. Panattoni Europe působila na Slovensku již v minulosti, veškeré aktivity však řídila prostřednictvím své pražské centrály.

Panattoni Park Košice Airport

[carousel-horizontal-posts-content-slider]