Zpět 2 fotografie
Závěsné skříňky z řady Q MAX (zdroj: Dřevojas)

Zavěsit, či postavit…

…to je, oč tu běží! Koupelnový nábytek si totiž můžete pořídit jak v závěsném provedení, tak v samostojném provedení… takže podle čeho vybírat?

Publikováno: 20.03.2019
Rubrika:

„Základní rozdíl mezi oběma řešeními napadne každého z nás – závěsné skříňky se kotví do zdi, zatímco ty samostojné stojí na vlastních nohách,“ říká Ing. Petr Blažek, generální ředitel společnosti Dřevojas, v. d., tradičního českého výrobce koupelnového nábytku, a pokračuje: „Volba mezi těmito variantami však rozhodně není záležitostí jen formy instalace. Je důležité myslet hned na několik zásadních faktů. Prvním z nich je například velikost samotné koupelny. Do těch menších bych určitě doporučil zvolit závěsný nábytek. Působí totiž v místnosti odlehčenějším dojmem a volný prostor pod skříňkou koupelnu opticky zvětšuje.“

Dalším důležitým faktem, který mějte na paměti, je vlastní montáž skříněk. „U závěsných skříněk je třeba řešit pevnost a sílu příčky, do které nábytek budete kotvit. Zděná či betonová příčka skříňky lehce unesou, ale sádrokartonovou je před kotvením nábytku potřeba vyztužit. Naopak u volně stojícího nábytku takové stavební práce odpadají,“ vysvětluje Ing. Petr Blažek.

V neposlední řadě pak také myslete na praktičnost. Například podlaha v koupelně se v případě závěsných skříněk snadněji udržuje v čistotě, než je tomu u volně stojícího nábytku s nožičkami.

Tak která varianta vyhraje u vás?

[carousel-horizontal-posts-content-slider]