Zpět 4 fotografie
Marmomac 2017 (zdroj: Štěpánka Mrázková, Omnimedia)

MARMOMAC 2018: Těšte se na show propojující ikony světového designu s mramorem

Veletrh Marmomac patří k nejdůležitějším světovým akcím věnovaným stavebním materiálům – mramoru a žule, technologiím jejich zpracování, aplikovanému designu a školení. Veřejnosti i profesionálům letos otevře své brány poslední zářijový týden včetně českého zastoupení.

Publikováno: 17.09.2018
Rubrika:
Autor: (red)

Značky + mramor =

První mezioborovou novinkou pro Marmomac 2018 je show „Brand & Stone“, kde velké designové a nábytkové značky s mezinárodním působením – např. Baxter, Swarovski, Luxury Living Group – pracují na konkrétních projektech ve spolupráci se zpracovateli mramoru. Prezentací provedou architekt Giorgio Canale a angloamerický influencer Danilo di Michele.

Česká stopa v Itálii

Z České republiky do Verony vyráží představitelé společností Gestra CZ, Phomi MCM, PTV a Severe, které přestaví inovativní využití přírodních materiálů ve stavebnictví a moderní technologie na jejich úpravu.

Jedinec je odrazovým můstkem pro celé odvětví

Velká pozornost je také věnována architektům, kteří přijíždějí do Verony z celého světa. Veletrh nabízí využití školení a rekvalifikačních kurzů pořádaných Akademií Marmomac. Drobné subjekty jako architekti či designéři taktéž mohou využít nový webový portál určený pro odborníky, kteří používají mramor ke své tvorbě a práci. Mramor je trendy a má budoucnost stejně zářivou jako svou tisíciletou minulost! Bezmála 9 z 10 architektů, kteří veletrh navštívili, v průzkumu jasně uvedlo, že zahrne tento materiál do svých projektů.

Mezinárodní odbornou veřejnost stmelí ambasadoři

Marmomac pro tento rok spouští projekt odborných ambasadorů. Ti navazují na již existující komunitu, kterou zajímá mramor nejen z italského, ale z celosvětového hlediska. Do popředí zájmu se dostávají země jako USA, Brazílie, Egypt či Maroko. „Ambasadoři nám mají pomoci šířit odborné znalosti a propagovat možnost využití kamene. Naším cílem je vytvořit fungující platformu pro všechny, kdo mají nebo mohou mít s mramorem něco společného,“ řekl Giovanni Mantovani, CEO & Generální ředitel výstavního areálu Veronafiere. Debata o globálním trhu s mramorem se rozpoutá také na světové konferenci kamenických asociací International Stone Summit.

Úspěch loňského ročníku potvrzují statistiky

Marmomac je světovým lídrem veletrhů stavebních materiálů. Loni se zde sešlo více než 1 600 vystavujících společností, z nichž je 2/3 bylo zahraničních, tedy neitalských. Stejně tak většina z téměř 68 000 návštěvníků přijíždí ze zahraničí, a tak mohl Marmomac přivítat laiky i profesionály ze 147 zemí světa. Na letošním ročníku taktéž uslyšíte češtinu z řad vystavovatelů i návštěvníků.

Více na: www.marmomac.com.

Fotografie z roku 2017 najdete zde: http://www.marmomac.com/en/generic/photo-gallery/
Link na katalog vystavovatelů 2018 – http://catalogo.marmomac.it/it/

[carousel-horizontal-posts-content-slider]