Zpět 5 fotografií
KORALINE Economic (zdroj: KORADO)

KORADO inovuje portfolio konvektorů. Vynikají výkonem i designem

Konvektory jsou ideálním zdrojem vytápění u teras, balkónů nebo francouzských oken a tak není divu, že v českých domácnostech už nejsou žádnou novinkou. V jejich nabídce se ale novinky objevují stále a důraz kladou na design i výkon. Liberecká společnost LICON HEAT ze skupiny KORADO se výrobě konvektorů a výměníků věnuje už 40 let. Nyní rozšířila své produktové portfolio o ještě výkonnější tepelné výměníky a lavicové konvektory s inovovaným designem.

Publikováno: 24.05.2018
Rubrika:
Autor: (red)

„Inovované konvektory s sebou přinášejí moderní design, vyšší výkon, lepší technické řešení a také rozšíření možností atypické výroby,“ představuje novinky v portfoliu KORADO Martin Preclík. V čem tedy hlavní změny spočívají? „Největší změnou pro nás jsou inovace u lavicových konvektorů KORALINE a speciálních konvektorů KORABASE,“ doplňuje Preclík.

KORADO bude v řadě KORALINE i nadále nabízet otopné lavice s přirozenou konvekcí. Rozšíření sortimentu lavicových konvektorů umožňuje volit mezi variantou s přímo raženou mřížkou v opláštění, tedy řadou Economic, otopnými lavicemi s hliníkovou mřížkou v řadě Exclusive a jednou z nejzajímavějších novinek jsou lavicové konvektory LD vhodné do komerčních i obytných prostor, u kterých je otopná lavice opatřená dřevěnou krycí deskou. „Jednoduchá ocelová konstrukce lavicového konvektoru působí ve spojení s dřevěnou krycí deskou velmi elegantně. Těleso zároveň vyniká výkonem a tak je skvělou variantou vytápění do zimních zahrad i k bazénům,“ popisuje Martin Preclík z KORADO.

Síla v jednoduchosti

Řada KORALINE Economic vyniká výkonem i jednoduchými liniemi. Krycí mřížka je vyražena přímo v ocelovém opláštění konvektoru. Výkon tělesa je odvozen od jeho velikosti, začíná na 203 W, ale dosáhnout může i 5670 W. Při výběru tělesa navíc není potřeba zůstávat u klasické bílé  – vybírat můžete z celého vzorníku barev RAL.

Elegantní spojení

Design a vyšší výkon je předností nových otopných lavic KORALINE Exclusive. Jsou osazeny kvalitní hliníkovou eloxovanou mřížkou. Vzhledem k širokému portfoliu a funkčnosti jsou určeny nejen k vytápění rodinných a bytových domů, ale i administrativních budov a nebytových prostor.

Zve k posezení

Otopná lavice opatřená dřevěnou krycí deskou, která bez problému snese statické zatížení a je vhodná i k sezení. Prověřené chytré spojení designu,  výkonu a užitných vlastností, ideální k umístění nejen do hal či zimních zahrad, ale i do administrativních a obchodních center.

Výhody konvekce

Konvektory využívají k distribuci tepla v místnosti jednoduchý systém cirkulace vzduchu – teplý vzduch proudí ke stropu, zatímco ten chladný klesá k podlaze. Díky přirozenému proudění se interiér prohřeje lépe a rovnoměrněji. Umístěním konvektoru přímo k francouzským oknům a vitrínám vytvoříte tepelnou stěnu, která zabrání proudění chladného vzduchu z exteriéru do domu a přispěje ke snížení tepelných ztrát.

Konvektory jsou výkonnou, ekologickou a úspornou variantou vytápění. Nízký vodní objem zajišťuje ekologičnost i pružnou reakci tělesa na změnu cílené teploty v místnosti. Na své si ale přijdou i rodiče malých dětí – konvektory produkují takzvaně bezpečné teplo – ať už si potomek sedne na k tomu určenou dřevěnou desku, nebo ho rozmar zavede k prozkoumávání otopné mřížky ocelového tělesa, bude mu sice teplo, ale o lavicový konvektor se nikdy nespálí. Pro rodiče šikovnějších dětí jsou pro jistotu v nabídce i konvektory se zakrytým připojením.

Technické parametry

Model Výška tělesa lavice (mm) Šířka (mm) Délka (mm) Výkon (W) Maximální provozní přetlak
KORALINE Economic LKE 90 – 300 130 – 230 600 – 3000 149 – 5670 1,2 Mpa
KORALINE Exclusive LKX 90 – 300 80 – 230 600 – 3 000 149 – 5670 1,2 Mpa
KORALINE Economic LDE / Exclusive LDX 300, 450 265, 315 1 000 – 2 000 721 – 3 525 1,2 Mpa

 

Model Maximální provozní teplota Maximální povrchová teplota Způsob připojení
KORALINE Economic LKE 110 °C 40 °C spodní, boční
KORALINE Exclusive LKX 110 °C 40 °C spodní, boční
KORALINE Economic LDE / Exclusive LDX 110 °C 40 °C spodní, boční
[carousel-horizontal-posts-content-slider]