Zpět 6 fotografií
Grafosklo, celoskleněné dveře a okno, foto zdroj J.A.P.

Dům na stejné vlně

Propojení celého interiéru jedním motivem v různém barevném provedení. Grafosklo, které dokáže z obyčejného interiéru udělat neobyčejný. Zveme vás na prohlídku domu, kterému vévodí právě Grafosklo v jeho různých podobách.

Publikováno: 07.12.2017
Rubrika:
Autor: (red)


Rodinný dům stojící nedaleko Šumperku si majitelé přáli vybavit pestrými barvami a moderními materiály.
„Bytový designér nám doporučil, abychom barevnost do interiéru nepřinesli ve formě výmalby, ale jiným způsobem. A protože jsme chtěli využít skla ve větší míře, využili jsme Grafosklo,“ vysvětluje majitel.

Už při vstupu do domu na vás dýchne elegance a harmonie vyzařující z celého prostoru. Dominantním prkem velké vstupní chodby je posuvná celoskleněná stěna z Grafoskla s motivem vlny, zde v provedení červené. Právě tento motiv zalaminovaný ve skle propojuje celý interiér. Majitelé domu upřednostňují moderní styl bydlení a mají rádi velký a ničím nerušený prostor. Věděli, že budou chtít vytvořit interiér, který bude vyhovovat celé jejich rodině a bude jí plně sloužit při jejich každodenních aktivitách. Majitelé chtěli ve svém interiéru sklo, i když měli zpočátku obavy o bezpečnost. „Sklo jako interiérový prvek se mi moc líbí, ale mám strach o své děti, které chvilku neposedí,“ odůvodňuje své obavy majitelka. Po poradě s dodavatelem skla, firmou J.A.P., bylo ale jasno. V celém prostoru je použito kalené sklo, které je téměř nerozbitné. Vydrží jakkoli silný náraz na svoji plochu. Poté už pouze zbývalo vybrat si správný motiv. „Při rozhodování, jaký motiv u nás zvítězí, nám hodně pomohl jednoduchý konfigurátor na stránkách www.grafosklo.cz, pomocí kterého jsme si simulovali různé motivy na celoskleněné dveře. Nakonec ve finále zvítězila vlna, která svojí elegancí docela pěkně doplnila styl interiéru,“ dodává paní domu.

VÍTÁME VÁS V NAŠÍ KUCHYNI

Velký vzdušný prostor, který se teď nosí. „Kuchyně propojená s jídelnou a obývacím pokojem, po tom jsem vždy toužila,“ s úsměvem podotýká majitelka a dodává: „Teď budu při práci v kuchyni pořád v kontaktu s rodinou, což mi v panelákovém bytě chybělo.“ V propojené kuchyni s obývacím prostorem jasně dominuje motiv abstraktní vlny. Paní domu si vybrala kuchyň v bílém provedení, kde boční korpusy skříněk jsou černé a výrazný motiv ji příjemně doplňuje a nepůsobí tak nijak přezdobeně. Prostor za kuchyňskou linkou je využitý velice zajímavě. Místo obkladu si zde majitelé přáli mít okno, díky kterému mají přehled o dění před domem. Prostor pro vaření je díky velikosti místnosti vyřešen multifunkčním varným ostrůvkem. Majitelka zde má spoustu prostoru a nebude při přípravě pokrmů stát k obytné části zády, ale naopak, může se aktivně zúčastnit zábavy či rodinného dění. Při tomto provedení kuchyně na sebe plynule navazuje přípravná, varná a mycí plocha nacházející se právě pod oknem umístěným za kuchyňskou linkou. Na exkluzivitě celé kuchyně ještě přidává malá zástěna z Grafoskla mezi varným ostrůvkem a jídelním stolem, po které se line vlna v červeném provedení. V první chvíli se majitelé zástěny z Grafoskla za elektrickým vařičem obávali, ale po rozhovoru s odborníkem z dodávající firmy J.A.P. se obavy rozplynuly. „Grafosklo je do kuchyně velice vhodné, je odolné vůči tepelným vlivům a může být s úplným klidem použito za elektrickou varnou desku. Navíc je snadno udržovatelné, protože se v něm nenachází žádné spáry, jako u klasických keramických obkladů a jde velice jednoduše čistit,“ dodává Petr Paksi, obchodní ředitel přerovské společnosti J.A.P., která se specializuje na výrobu Grafoskla. Grafosklo bylo také výjimečně použito jako doplňující dekorativní obklad nad kuchyňskou linkou. Aby celá elegantní kuchyň byla naprosto dokonalá, je doladěna jídelní soupravou v kombinaci černé a bíle barvy.  

POSAĎTE SE U NÁS

Obývací pokoj je velice důležitý společenský prvek každé domácnosti. V něm se setkáváme s rodinou, přáteli, přijímáme hosty i odpočíváme. Při zařizování místnosti obývacího pokoje měli majitelé domu už jasno. Chtěli v něm mít jeden převládající prvek, a to dominantní celoskleněný obklad z Grafoskla umístěný po celé ploše hlavní stěny místnosti. Díky němu vytvořili útulný, funkční a stylový obývací pokoj. „Při tomto interiérovém řešení bylo nutné mít předem rozmyšlený rozvod elektroinstalace, abychom už při výrobě připravili všechny potřebné otvory,“ upozorňuje Petr Paksi a dodává: „Kalené sklo totiž pro svoji tvrdost už neumožňuje při montáži jakékoli dodatečné úpravy.“ Velice moderně zařízený interiér je doplněn klasickým prvkem – krbovými kamny. „Hořící oheň je pro mě symbol domova, a proto jsem zde chtěla mít krbová kamna,“ podotýká majitelka. Podklad pod krbová kamna je vyřešen opět umístěním desky z kaleného skla, které je odolné proti tepelným a mechanickým vlivům. Dokáže odolat teplotě až 200 ºC. Úmyslně bylo kalené sklo zvoleno v čirém provedení, aby nebyla narušena barevnost podlahy. Interiér je dovybaven nábytkem v černobílém provedení, ke kterému je doladěna i velká sedací souprava ve tvaru U, ze které mohou majitelé pozorovat plápolající oheň v kamnech.

PO SCHODECH NAHORU

Motiv abstraktní vlny vás doprovází i při cestě po schodech nahoru do druhého poschodí. Zde je zastoupena méně výrazná varianta motivu Grafoskla, která celému prostrou dodává jemnost. Díky světlejšímu provedení propouští dveře do chodby, ve které není okno, dostatek světla. Napomáhá tomu i nápaditě zvolené okénko z pracovny. To designér navrhl jako další cestu pro prostoupení přirozeného denního osvětlení. Hnědá či béžová barva motivu plynule navazuje na dřevěné dubové zábradlí, které je středobodem chodby.

KOUPELNA, KTERÁ SE NEBOJÍ

Při otevření dveří z Grafoskla s motivem vlny v modré barvě se dostaneme do koupelny. Navrhovala si jí sama majitelka, která upřednostňuje koupelnu laděnou do tmavších tónů. „Zde jsme museli postupovat opatrněji, protože jde o malý prostor,“ uvádí designér Petr Shromáždil a dodává: „Tmavé barvy se hodí spíše do prostornějších místností, a proto jsme volili kombinaci světlé a tmavé dlažby.“ Majitelka na tento kompromis přistoupila a výsledek vypadá velice dobře. Poslední pomyslnou tečkou je dovybavení koupelny. Interiér je zařízen skříňkami v hnědo-bílé kombinaci, ke kterým bylo vhodné zvolit neutrální doplňky v nerezovém provedení.

MYSTICKÝ VSTUP DO LOŽNICE

Celoskleněnými dveřmi se zeleným motivem vstoupíme do ložnice, která je přímo stvořená pro odpočinek a relaxaci.  Hned za dveřmi na skříni je umístěné velké zrcadlo, které opticky zvětšuje celou místnost. Ložnice, laděná do hněda a zařízená v jednoduchém a praktickém stylu, je zelenou barvou použitou na dveřích rozzářená. Výrazné dveře z Grafoskla doplňuje prostý nábytek v dekoru dubu, kterým je místnost zútulněna. „Do ložnice si chceme jít opravdu odpočinout a nechceme být rušeni zbytečnými doplňky. Dveře jsme pojali jako velký dekorativní obraz,“ vysvětlují majitelé.

Použití Grafoskla jako stěžejního prvku, který se prolíná všemi prostory domu, se předvedlo jako výborné řešení. Interiérový prvek byl využit ve všech možných variantách, které teď každodenně odolávají zatěžkávacím zkouškám připravovanými celou rodinou.

[carousel-horizontal-posts-content-slider]