Zpět 3 fotografie
Otopné těleso RADIK KORASMART 1400

Úsporné vytápění radiátorem

Přestože trh nabízí mnoho řešení otopných systémů, deskové radiátory zůstávají i nadále oblíbenou klasikou. I zde však jde technologický vývoj dopředu a výsledkem jsou výrobky poskytující tepelnou pohodu, jež však zároveň dokáží snížit spotřebu energie na vytápění. KORADO představuje řadu energeticky úsporných deskových otopných těles RADIK RC s technologií řízeného zatékání, které umožňují ušetřit až 15 % ročních nákladů na vytápění.

Publikováno: 02.11.2017
Rubrika:
Autor: (red)

Technologie řízeného zatékání umožňuje plné či částečné uzavření průtoku otopné vody zadní deskou tělesa. Díky tomu dochází ke zvýšení teploty čelní desky otopného tělesa, čímž vzroste podíl sálavé složky tepla, kterou předává těleso do místnosti. To následně umožňuje snížit teplotu vzduchu v místnosti, přičemž tepelná pohoda osob zůstává zachována. Uzavřená zadní deska přitom funguje jako stínicí, takže snižuje tepelné ztráty stěny za tělesem. Naše klimatické podmínky umožňují topit pouze čelní deskou tělesa až po 87 % topné sezóny, a díky tomu výrazně ušetřit.

Otopná tělesa RADIK RC patří do propracovaného koncového systému S-control, v němž společnost KORADO sdružila výrobky pro nízkoenergetické vytápění, chlazení a větrání. Kromě těchto těles sem ještě náleží lokální větrací jednotky s rekuperací tepla KORASMART a konvektory s ventilátorem a optimalizovanou konvekcí.

Na výběr jsou tři varianty. RADIK RC VKU umožňuje pravé nebo levé spodní připojení na otopnou soustavu s nuceným oběhem. Pro zájemce o těleso s hladkou čelní deskou jsou určeny modely RADIK RC PLAN VK a RADIK RC PLAN VKL, které umožňují pravé (typ VK), resp. levé připojení na otopnou soustavu s nuceným oběhem (typ VKL). V provedení LINE VK či LINE VKL má čelní deska jemné horizontální prolisy.

Otopná tělesa z řady RADIK RC lze pořídit v šesti výškách od 30 do 90 cm, šestnácti délkách od 40 do 300 cm a hloubkách od 7 do 15 cm. Připojovací rozteč na otopný systém je 5 cm. Tělesa lze využít pro dvoutrubkovou i jednotrubkovou otopnou soustavu. Pořídit je lze za cenu od 4 687 (bez DPH).

Více informací na www.korado.cz.

[carousel-horizontal-posts-content-slider]