Zpět

Rezidenční development Skanska v Čechách povede od ledna Petr Michálek

Novým generálním ředitelem společnosti Skanska Reality a.s. se k 1. lednu 2018 stane Petr Michálek. Ve vedení společnosti nahradí Naďu Ptáčkovou, která ve společnosti skončila začátkem listopadu.

Publikováno: 28.11.2017
Rubrika:
Autor: (red)

Vystudovaný stavební inženýr Petr Michálek přechází do rezidenčního developmentu Skanska ze stavební části Skanska a.s., kde působil více než patnáct let nejprve v oblasti financování a strategických investic, posléze jako výkonný ředitel divize a člen vedení. Od loňského roku je také členem dozorčí rady Skanska Residential Development Europe.

Do funkce byl jmenován předsedou představenstva Skanska Reality a.s., Mikaelem Mattsem. „Petr přichází v době, kdy trh s novými nemovitostmi prochází významným boomem. Jedná se o zkušeného lídra, který dále posílí naši vedoucí pozici na trhu. Považuji za důležité zmínit i jeho hodnotovou orientaci, díky které se budeme nadále moci prosazovat v tak náročném prostředí, jakým jsou akvizice a povolovací procesy,“ uvedl Matts s tím, že až do doby nástupu Michálka nadále řídí společnost on.

Skanska Reality je jedním z nejsilnějších hráčů trhu v počtu prodaných jednotek, nicméně její jedinečnost vidím především v proklientském přístupu a zavádění inovací. Ať už se jedná o ekologická řešení jako je například systém šedé vody v bytových domech, projektování v systému BIM nebo transparentní plánování nových rezidenčních čtvrtí za účasti sousedů. V nové pozici chci podpořit inovace, provozní dokonalost a zaměřit se na zákazníka a na důležité partnery z řad dodavatelů a úřadů,“ dodal ke svému jmenování do funkce Petr Michálek.

Petr Michálek

[carousel-horizontal-posts-content-slider]